poniedzialek, 29 listopada 2021
Odwiedź nas na Facebooku

WYCIECZKA ROWEROWA POZNAWANIE NIETOPERZY

2017-06-20 21:45:22

PRZYRODY PUSZCZY DARŻLUBSKIEJ NA WYCIECZKĘ ROWEROWĄ "SPOTKANIE Z NIETOPERZAMI"
Już w niedzielę 25 czerwca 2017 
Zapraszamy na spotkanie z nietoperzami Puszczy Darżlubskiej. Już w niedzielę 25 czerwca roku w Wiejskim Klub Kultury w Sławutowie odbędzie się spotkanie z Kołem Chiropterologicznym Uniwesytetu Gdańskiego. Po godzinnej prezentacji traktującej o niezwykłych zdolnościach tej tajemniczej grupy zwierząt, zapraszamy osoby chętne do udziału w nocnych odłowach nietoperzy w Puszczy Darżlubskiej. 
(Wycieczka rowerowa jest powiązana ze spotkaniem i nie ma konieczności zapisywania się na takową, zapisy dotyczą tylko nocnych odłowów)
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje kolejność zgłoszeń (na nocne odłowy) . Pozostałe osoby chętne obserwować nietoperze zapraszamy na spacer z detektorami ultradźwiękowymi wraz z przewodnikiem chiropterologiem. Ciepłe, bezwietrzne czerwcowe noce to doskonała okazja do spotkań z nietoperzami. Jak dotąd na terenie Puszczy Darżlubskiej stwierdzono występowanie 9 gatunków nietoperzy. Kto wie, które z nich uda się nam zaobserwować tym razem.
Zgłoszenia ( na odłowy ) na adres ecokapino@o2.pl. tel. 606367956 Jest jeszcze 18 miejsc (decyduje kolejność zgłoszeń, ja już jestem na liście)
HARMONOGRAM WYCIECZKI
15:30 zbiórka w Kąpinie na przystanku końcowym nieopodal kościółka.
15:45 wyjazd w kierunku Sławutówka drogą leśną, W trakcie przejazdu spotkanie w Puszczy Darżlubskiej z przyrodnikami którzy przedstawią nam faunę i florę tego obszaru oraz zagrożenia środowiskowe związane z rozwojem cywilizacyjnym oraz prognozowaną budową drogi przez puszczę.
17:10 przyjazd do Wiejskiego Klub Kultury w Sławutowie gdzie odbędzie się spotkanie z Kołem Chiropterologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, traktującej o niezwykłych zdolnościach tej tajemniczej grupy zwierząt.
18:00 Zakończenie rajdu ogniskiem z możliwością upieczenia kiełbasek. Dla pozostałych osób chętnych do uczestniczenia w praktycznej części spotkania wyjście do lasu po zachodzie słońca około 21:15 (Wyjście osób zapisanych na całonocny odłów nietoperzy) Dla pozostałych osób spacer z detektorami ultradźwiękowymi z przewodnikiem chiropterologiem.
Co musimy z sobą zabrać!!!
1. rower (można również dojechać na spotkanie samochodem do domu kultury w Sławutowie na 17:10) 
2. Dla osób zapisanych na odłowy - latarki, najlepiej czołowe. rękawiczki.
3. Suchy prowiant i mokre picie, kiełbaski na ognisko.
4. dobry humor
MAPA PRZEJAZDU TRASĄ OKOŁO 10 km

mapa

© !Kapino.net 2021

kod: Piotr Grabuszyński

Akceptuję

Używamy plików COOKIE! Korzystając z kapino.net wyrażasz zgodę na używanie 'ciasteczek' na Twoim urządzeniu zgodnie, z obecnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji w zakładce polityka cookies