poniedzialek, 29 listopada 2021
Odwiedź nas na Facebooku

Relacja z Akcji Szlachetna Paczka

2015-12-16 21:13:24

Drogi Darczyńco,


razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro!

Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem POM-1467-506371), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Projekt Szlachetna Paczka przeszła w tym przypadku najśmielsze oczekiwania. Zaczęło się od tego, że już pod koniec tygodnia po rozmowie z liderką darczyńców uprzedziłam i poprosiłam rodzinę o pozbywanie się z domu kolejnych starych, wysłużonych, sprzętów (lodówki, kanapy, łóżka, całego wyposażenia kuchni). Na miejsce wyrzuconych, starych rzeczy, od soboty rano zaczęły pojawiać się nowe. Najpierw przyjechała kanapa i łóżeczko dla najmłodszej pociechy. Panowie wnieśli łóżeczko z zawartością w postaci dużej ilości pościeli i worka zabawek. Dzieci nie mogły nadziwić się ile pluszaków wysypuje się z worka. Znalazły się tam wszystkie zwierzaki świata, które jedna z dziewczynek dzieliła między najmłodsze siostry "kotek dla mnie, pantera dla Zuzi, miś z serduszkiem dla Oli". Nawet my wolontariuszki dostałyśmy po jednym pluszaku. Malutka podzieliła wszystko i w pewnym momencie z wózka odezwała się najmłodsza siostrzyczka, zakwiliła na co siostra krzyknęła "poczekaj Ola zaraz cię odkopię z tych zwierzaków". Mama zajęła się poszukiwaniem kołderki do łóżeczka, poprzedzielała też członkom rodziny znalezioną pościel. Średnia z dziewczynek wśród przyniesionych rzeczy znalazła deskorolkę na dwóch kółkach i prezentowała zadowolona jazdę przez pokój. Jeszcze wtedy było na to miejsce. Niedługo potem pojawiła się duża grupa darczyńców, którzy wnosili resztę paczek, w sumie 80! Dwa pokoje zostały zastawione kartonami, które zaczęły rozpakowywać szczęśliwe dzieci. Znalazły tam wszystko o czym marzyły i rzeczy, o których nie śmiały marzyć. Utonęły w zabawkach i ubraniach, które wystarczą im na kolejne dwa lata. Mama niezmiernie ucieszyła się pralki i lodówki, które są zupełnie nowe. Wielka lodówka wzbudziła zainteresowanie całej rodziny, dzieci zaglądały do środka i szukały zastosowania dla pojemniczków, półeczek. Zadowolona mama powiedziała "teraz muszę kupić sobie stołek, żeby coś położyć na najwyższej półce taka duża jest ta lodówka". Cieszyli się ze wszystkich rzeczy, które znajdowali w paczkach, ale najwięcej wzruszeń dostarczyła wszystkim obserwatorom jedna z dziewczynek, która marzyła o żółtej sukience "takiej jaką mają księżniczki" . Dostała taką sukienkę od darczyńców, od razu ją przymierzyła i nagle zmieniła się w księżniczkę. To było cudowne wydarzenie w życiu obdarowanej rodziny, którego nigdy nie zapomną.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Kochani darczyńcy, jeszcze raz ze swojej strony dziękuję Wam za wielkie zaangażowanie w tworzenie paczki dla tej wyjątkowej rodziny. Niezmiernie potrzebowali Waszej pomocy. Dzięki prezentom otrzymanym od Was zyskali nadzieję na przyszłość i wiarę w ludzi, w to, że są ważni dla innych. Wierzę, że Wasza mądra pomoc będzie dla nich impulsem do dalszych zmian. Jesteście wspaniałą grupą ludzi z wielką siłą, aby zmieniać świat. Życzę Wam wszystkim dalszego zapału do czynienia świata lepszym. Dajecie dużo szczęścia innym. Wszystkiego dobrego i wesołych świąt. Magda - wolontariusz Szlachetnej Paczki.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Jesteśmy wdzięczni za każdą rzecz, którą dostaliśmy w ten niezapomniany grudniowy poranek.

(poniżej zdjęcia pralki i lodówki przed  rozpakowaniem i w domu)

W XV edycji SZLACHETNEJ PACZKI impuls do zmiany otrzymało ponad 20 700 rodzin, których odwiedziło ponad 10 000 wolontariuszy. Paczki przygotowało ponad 700 000 darczyńców. Dziękujemy, że byłeś wśród nich. W załączniku e-maila znajdziesz imienny certyfikat z podziękowaniem za udział w projekcie.

© !Kapino.net 2021

kod: Piotr Grabuszyński

Akceptuję

Używamy plików COOKIE! Korzystając z kapino.net wyrażasz zgodę na używanie 'ciasteczek' na Twoim urządzeniu zgodnie, z obecnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji w zakładce polityka cookies